Ferret Legging, czyli konkurs tylko dla mężczyzn. Co na to obrońcy zwierząt?
Ferret Legging, czyli konkurs tylko dla mężczyzn. Co na to obrońcy zwierząt? Ferret Legging, czyli konkurs tylko dla mężczyzn. Co na to obrońcy zwierząt?

Konkurs pozwala sprawdzić, kto wytrzyma najdłużej z fretką w spodniach. A właściwie dwiema. Po co? My wam nie powiemy, ale nakreślimy mniej więcej, o co w tym wszystkim chodzi. 

Zacznijmy może od tego, że fretki bardzo dobrze czują się w ciasnych przestrzeniach. Gorzej mają panowie, którzy umieszczają je w swoich spodniach. Zawiązują dolną część garderoby w kostkach i zapinają paski. No i nie mają bielizny. A fretki muszą mieć pełny zastaw zębów. Można próbować je strącić z miejsca, które gryzą, ale tylko od zewnętrznej strony spodni. A to nie takie proste, kiedy zwierzę już się wgryzie. Kiedyś odbyła się wersja żeńska, podczas której wkładano fretki pod kobiece bluzki, ale pomysł nie wypalił i zostali tylko mężczyźni. Uczestnicy nie mogą być nietrzeźwi ani uzależnieni. A zdrowi na umyśle?

Ciężko ustalić, gdzie i kiedy narodził się pomysł na wkładanie fretek tam, gdzie fretek być nie powinno. Możliwe, że w czasach, kiedy te zwierzęta były w Anglii pod ochroną. Wówczas kłusownicy chowali je w spodniach w obawie przed wykryciem. O sporcie zrobiło się głośniej w 1970 roku, a konkurs stał się popularny szczególnie wśród górników z Yorkshire w Anglii. Można powiedzieć, że aktualnie sport wymiera, bo brakuje śmiałków, ale mimo to w Richmont organizowane są coroczne zawody.

Kto mistrzem?

Od 2010 roku rekordzistą jest Frank Bartlett, który wytrzymał z fretkami w spodniach 5 godzin i 30 minut. Tym samym pobił najwyższy od 1981 roku wynik emerytowanego górnika Reg'a Mellor'a. W 1986 mężczyzna próbował pobić swój rekord w obecności 2 500 widzów, ale po pięciu godzinach publika znudziła się i zaczęła opuszczać plac, a robotnicy wzięli się za demontaż sceny, co uniemożliwiło dokończenie próby. Po skandalu górnik zrezygnował z udziału w konkursie i sam zaczął organizować zawody w swoim rodzinnym mieście Barnsley.

źródło:
5arda.blogspot.com/2015/09/ferret-legging.html
0.13872218132019