Dziewiętnastolatka popełniła samobójstwo, bo miała za mało lajków
Dziewiętnastolatka popełniła samobójstwo, bo miała za mało lajków Dziewiętnastolatka popełniła samobójstwo, bo miała za mało lajków

Chloe Davidson powiesiła się w swoim domu, gdyż nie mogła żyć zeświadomością, że jej zdjęcie zebrało za małą ilość polubień na Instagramie.

Dziewczyna ewidentnie przesadzała z instagramem. Zamiast cieszyć się życiem i czasem spędzanym ze znajomymi, wolała przezbaczać godziny na wybieranie zdjęcia idealnego, które zrobi furorę w sieci. Media społecznościowe stały się dla młodej Brytyjki sposobem na przetrwanie każego dnia. Straciła kontakt z rzeczywistością i trochę się przeliczyła.

Nastolatka przeceniła swoje możliwości

Wielokrotnie zdrzało się, że Chloe usuwała ze swego konta fotki, które nie miały wystarczającej ilości lajków. Bliscy dziewczyny zdradzili, że potrafiła ona rozmawiać jedynie o liczbie reakcji i komentarzy na swoim instagramie. Nastolatka uzależniła swoje samopoczucie od aktywności w mediach społecznościowych. Im większa, tym szczęśliwsza się czuła. Tym razem była zdecydowanie za mała. Gdy zdjęcie dziewiętnastolatki przeszło bez większego echa, nie wytrzymała psychicznie i powiesiła się.

Chloe targnęła się na swoje życie, gdy straciła nadzieję, że jej zdjęcie z sesji zdjęciowej w nowej bieliźnie zdobędzie masę lajków. Młoda Brytyjka została znaleziona przez swoją matkę tuż przed świętami, 20 grudnia 2019 roku, w rodzinnym domu w hrabstwie Durham. Zrozpaczona matka tłumaczy, że córka nie poradziła sobie z presją, jaką wywierały na niej media społecznościowe. Instagram testuje ukrywanie informacji o lajkach, a Facebook rozważa tę opcję.

Nazwalibyśmy to selekcją naturalną, ale się powstrzymamy. Szkoda dziewczyny.

0.13797402381897