CDA przejmuje Kapitana Bombę. Umowa z 4Fun Media zawarta
CDA przejmuje Kapitana Bombę. Umowa z 4Fun Media zawarta CDA przejmuje Kapitana Bombę. Umowa z 4Fun Media zawarta

Spółka CDA.S.A. przejęła autorskie prawa majątkowe do wszystkich odcinków Kapitana Bomby, Laserowego gniewu dzidy, pełnometrażowych produkcji Kutapokalipsa i Zemsta Faraona oraz serialu Kaliber 200 Volt, które zostały wyprodukowane dla 4Fun Media S.A.

Wszystkie powstałe dotychczas produkcje nadal będzie można znaleźć na stronie CDA oraz w serwisie YouTube. Dla subskrybentów CDA Premium dostępne będą wersje w lepszej jakości i pozbawione cenzury. Poniżej komentarz Wolfganga Laskowskiego, rzecznika prasowego CDA i pełnomocnika zarządu ds. rozwoju usług:

Kapitan Bomba ma wielu oddanych fanów, to niemal klasyka w dorobku Bartka Walaszka. Społeczność skupiona wokół tych produkcji jest bardzo silna i liczna, a my chcemy ją jeszcze rozwijać. Chcemy w projekt tchnąć nowe życie i przejęcie praw od 4Fun Media to pierwszy krok w tym kierunku. 

Będą nowe odcinki?

Umowa zakłada pełne przejęcie przez CDA wszystkich dotychczasowych produkcji stworzonych dla 4Fun Media. Spółka CDA S.A. zgarnie łącznie 164 epizody Kapitana Bomby, 10 odcinków Laserowego gniewu dzidy, 18 odcinków serialu Kaliber 200 Volt oraz dwie pełnometrażówki Kutapokalipsa i Zemsta Faraona. Strony umowy nie ujawniły wartości transakcji. Dogadały się jednak w sprawie strony sklepu z gadżetami Kapitana Bomby oraz profilu na Facebooku, które również trafiają do CDA. 


Pierwsze odcinki Kapitana Bomby pojawiły się w stacji 4fun.tv (aktualnie Rebel:tv) w 2007 roku. Twórcą animowanego serialu jest Bartosz Walaszek, który ma na swoim koncie jeszcze kilka znanych produkcji. Zespół Git Produkcja stworzył m.in. Blok Ekipę, Pieska Leszka, Konia Rafała czy dostępny na platormie Netflix serial Egzorcysta.

Źródło: kadr z serialu


Powered by Froala Editor

0.14939212799072