Kiedy Freddie spotkał Jacksona...
Kiedy Freddie spotkał Jacksona... Kiedy Freddie spotkał Jacksona...

Co się stanie, gdy natkną się na siebie dwaj królowie i co tu robi lama? Odpowiedzi nie znajdziecie poniżej.

Zarówno Freddie Mercury z brytyjskiego Queen, jak i Michael Jackson zza oceanu zapisali się na kartach historii muzyki rozrywkowej jako legendy i geniusze. Po dziś dzień słyszymy ich przeboje w wielu radiostacjach. No ale do sedna.

W lipcu 1980 roku spotkali się po raz pierwszy. Wówczas zespół Queen odbywał po Ameryce trasę promującą ich nowy LP – „The Game”. Po koncercie w Los Angeles, 22-letni Michael Jackson dostał się na backstage, by pogratulować Brytyjczykom występu.

Mimo obustronnego otwarcia na współpracę ze sobą, historia ich poczynań nie zakończyła się sukcesem. Jeszcze na początku lat osiemdziesiątych mogło dojść do oficjalnej współpracy między Queen a Michaelem Jacksonem. Podczas jednego z koncertów w Ameryce król popu miał zaśpiewać z zespołem „We are the Champions”, ale ostatecznie zrezygnował. To nie zakończyło jednak ich współpracy. Dwaj geniusze spotkali się, by stworzyć dzieło, które ludzkość zapamięta na zawsze. Freddie przyjechał do Los Angeles z własnymi pomysłami, takimi jak: There Must Be More In Life Than This, czy Victory. Planowali z Jacksonem nagranie wspólnej płyty, która miała podbić rynek światowy. Niestety, pojawiły się przeciwności.

Jackson trzymał w studiu lamę

Któregoś dnia Freddie zadzwonił do menadżera zespołu, Jima Beacha, z prośbą, by jak najszybciej go stamtąd zabrał. Jim był przekonany, że Mercury świetnie dogadywał się z Jacksonem – od razu dostrzegł, że łapią wspólny język, więc trochę się zdziwił. Gdy zapytał Freddiego, co się stało, muzyk odparł, że Jackson każdego dnia przychodzi do studia z lamą, a on nie przywykł do obecności lamy w trakcie nagrań. Niestety, po tym produkcyjnym fiasku nie pojawiła się już możliwość współpracy. Po sukcesie Thriller Michael Jackson zaczął się zamykać w sobie i żyć w swoim odizolowanym od reszty społeczeństwa świecie.   

Powered by Froala Editor

0.13420987129211