Jak wydłużyć żywotność baterii

A A A
Wielki Lol
Avatar cysiu1990
reputacja: 7661
posty: 1756
online
07.11.08 22:57 | #1004141 | (link) | zgłoś naruszenie
Telefon wam krótko trzyma ? Ładujecie go codziennie czy co drugi dzień ? Teraz będziecie mogli wydłużyć czas działania baterii.

1. Bardzo dokładnie owijamy baterię gazetą, może to być zwykła gazeta.
2. Wkładamy tą owiniętą baterię do torebki, którą mocno zawiązujemy.
3. Wkładamy baterię owiniętą w gazetę i zawiązaną w torebce do zamrażalnika.
4. Trzymamy baterię ok 7 dni, podczas gdy już wyjmiemy to trzymamy w temperaturze pokojowej ok 3-4 dni (oczywiście baterię wyjętą z torebki i gazety).

Działa to na tej zasadzie, że gazeta odciąga wodę z baterii, a torebka nie dopuszcza cieczy do środka więc ważne jest by szczelnie zawiązać torebkę.

Było to przeze mnie wypróbowane w telefonie, przy którym odłączenie ładowarki i przeczekanie 10 minut przedłużyło się do lekkiego bawienia i trzymania prawie całego dnia.

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Nie ponoszę odpowiedzialności za wszystkie szkody powstałe w wyniku stosowania powyższej instrukcji.
VIP
Avatar Kaziu
reputacja: 2701
posty: 1205
offline
07.11.08 23:14 | #1004156 | (link) | zgłoś naruszenie
1. Taki temat był już tutaj.
2. Sposób ten jest dobry na 3 tygodnie (góra), wtedy żywotność baterii wraca do pierwotnego stanu. Sprawdzałem na bateriach do notebooka Acer i FujitsuSiemens.

// szukałem po hasłem "bateria" itp ale nie znalazłem więc założyłem.
Totalny Maniak Ajo!
Avatar B@rto
reputacja: 6667
posty: 3138
offline
08.11.08 20:09 | #1004738 | (link) | zgłoś naruszenie
Z tego co mi wiadomo dziala to tylko na bateriach "starego" typu czyli Ni-Cd i Ni-MH. W Bateriach Li-ion i Li-pol sposob ten nie dziala, a przynajmniej nie odnotowano jakiegos wzrostu zywotnosci.
VIP
Avatar Kaziu
reputacja: 2701
posty: 1205
offline
09.11.08 19:38 | #1005448 | (link) | zgłoś naruszenie
dziala to na kazdym rodzaju baterii
Moderator
Avatar tomciopaluszek102
reputacja: 2588
posty: 4013
offline
10.11.08 07:33 | #1005862 | (link) | zgłoś naruszenie
Regeneracja baterii Ni-MH (niklowo-wodorkowe):

Najlepiej dają regenerować się baterie Ni-MH (niklowo-wodorkowe), stosując poniższą regenerację można osiągnąć 80% wzrost sprawności baterii. Szanse na uszkodzenie baterii postępując zgodnie z instrukcją są znikome.

Przy baterii Ni-MH (niklowo-wodorkowe) należy postępować w następujący sposób:

1.Rozładuj baterię do minimum w telefonie, lub jeśli nie możesz rozładować baterii w telefonie zrób to opornikiem o jakiejś niskiej wartości lub żarówką małej mocy (np. taką od latarki) Jesli znasz sie trochę na elektronice i posiadasz multimetr to prąd rozładowywania nie powinien być większy niż 20-30 mA. Przy rozładowywaniu stosuj się do wskazówek zawartych w rozdziale IV. Rozładowywanie (DISCHARGE). UWAGA !!! NIE WOLNO rozładowywać baterii bardziej niż do 0,9 V na ogniwo! Wiec jeżeli bateria np. nokia 3210 2,4 V jest zbudowana z dwóch ogniw po 1,2V każda, to czekamy aż napięcie spadnie do 1,8 V. przykład: 2,4V : 1,2V = 2 ogniwa, 2 ogniwa * 0,9V = 1,8V (do tego poziomu czekamy!). Jeśli rozładowywujesz baterię telefonem (nie polecam ponieważ telefon nie rozładowywuje baterii do końca) nie musisz się stosować do zaleceń dotyczących napięcia rozładowanej baterii.

2.Następną czynnością jest kilkukrotne owinięcie baterii dokładnie kawałkami gazety (lub chusteczkami jednorazowymi ew papier toaletowy) tak aby bateria nie była narażona na zawilgocenie a skraplająca się woda została wchłonięta przez papier.

3.Tak przygotowaną baterię włóż do szczelnego plastikowego worka (torebki) najlepiej z zamknięciem. następnie zamknij worek i sprawdź czy jest on hermetyczny (szczelny). Przed zamknięciem worka należy usunąć z niego zbędne powietrze tak aby po jego zamknięciu było w nim jak najmniej.

4.Następnie baterię owiniętą w papier i zamkniętą w szczelnym worku należy włożyć do zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) na okres najlepiej trzech (3) dni.

5.Po trzech (3) dniach wyciągnij baterię z zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) wyjmij z plastikowego woreczka, odwiń z gazet (papierów lub chusteczek.)

6.Tak przygotowaną baterię pozostaw na dwa (2) dni w temperaturze pokojowej (UWAGA !!! nie kładź baterii czasami na kaloryfer ważne jest aby bateria leżała w temperaturze pokojowej jakieś 20-24 stopnie) tak żeby cała wilgoć która mogła się w niej zmagazynować odparowała.

7.Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją naładuj (jakieś 21 godzin). Jeśli posiadasz specjalną ładowarkę do ładowania baterii to zamiast ładować w telefonie naładuj baterię w tej ładowarce.

8.UWAGA !!! Po tym zabiegu kolejne trzy cykle ładowania (tzw. formatowanie baterii) muszą być pełne, to znaczy nie można doładowywać baterii w między czasie. Baterie należy naładować do maksimum i następnie rozładować do maksimum i taką operacje powtórzyć jeszcze dwa razy.
Pod pojęciem maksymalnego naładowania należy rozumieć ładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem ładowania, osiągnąć to można ładując baterię w wyłączonym telefonie lub w specjalistycznej ładowarce.
Pod pojęciem maksymalnego wyładowania baterii należy rozumieć wyładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem, Wyładowanie baterii następuje wtedy gdy telefon nie chce się już włączyć lub gdy włącza się na czas nie dłuższy niż 1 sekunda. Najlepiej wyładować baterię w specjalistycznej ładowarce ponieważ telefon nie rozładuje jej do pełna. Więcej informacji rozdział IV. Rozładowywanie (DISCHARGE). Po tej operacji bateria będzie "trzymać" około 50-70 % dłużej


Regeneracja baterii Li-Ion (litowo-jonowe).

Te baterie właściwie dają regenerować się w małym stopniu. Jesli bateria jest padnięta to korzyści z jej regeneracji są małe. Stosując poniższą regenerację można osiągnąć ok. 30% może i więcej wzrost sprawności baterii. Szanse na uszkodzenie baterii postępując zgodnie z instrukcją są dość spore, dlatego robicie to na własne ryzyko. Ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia baterii, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku waszych doświadczeń. Jeżeli nie wiesz czym się różni prąd stały od zmiennego czy napięcie od natężenia lub nie umiesz zabezpieczyć baterii przed wilgocią to po prostu się do tego nie zabieraj. Jak wiadomo bateria ta jest bardzo wrażliwa na wodę i wilgoć dlatego jeśli zamierzasz ją regenerować postaraj się w jak największy sposób zabezpieczyć ten akumulator przed wilgocią.

Przy baterii Li-Ion (litowo-jonowe) należy postępować w następujący sposób:

1.Naładuj baterię do maksimum w telefonie, lub jeśli nie możesz naładować baterii w telefonie zrób to specjalistyczną ładowarką do tego typu baterii.

2.Następną czynnością jest kilkukrotne owinięcie baterii dokładnie kawałkami gazety (lub chusteczkami jednorazowymi ew papier toaletowy) tak aby bateria nie była narażona na zawilgocenie a skraplająca się woda została wchłonięta przez papier (UWAGA baterię ta należy w szczególny sposób zabezpieczyć przed wilgocią).

3.Tak przygotowaną baterię włóż do szczelnego plastikowego worka (torebki) najlepiej z zamknięciem. następnie zamknij worek i sprawdź czy jest on hermetyczny (szczelny). Przed zamknięciem worka należy usunąć z niego zbędne powietrze tak aby po jego zamknięciu było w nim jak najmniej. Dzięki temu unikniemy skraplania się wody i uszkodzenia baterii. Lit jest bardzo aktywnym metalem i reaguje z woda. Z tego powodu nie należy regenerować baterii z uszkodzoną obudową.

4.Następnie tak owiniętą papierem baterię i zamkniętą w szczelnym worku należy włożyć do zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) na okres najlepiej dwóch (2) dni.

5.Po dwóch (2) dniach wyciągnij baterię z zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) wyjmij z plastikowego woreczka, odwiń z gazet (papierów lub chusteczek.)

6.Tak przygotowaną baterię pozostaw na dwa (2) dni w temperaturze pokojowej (UWAGA !!! nie kładź baterii czasami na kaloryfer ważne jest aby bateria leżała w temperaturze pokojowej jakieś 20-24 stopnie) tak żeby cała wilgoć która mogła się w niej zmagazynować odparowała.

7.Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją rozładuj po czym ponownie naładuj. Jeśli posiadasz specjalną ładowarkę do ładowania baterii tego typu. to zamiast robić to w telefonie naładuj baterię w tej ładowarce.

8.Po tym zabiegu kolejne trzy cykle ładowania (tzw. formatowanie baterii) muszą być pełne, to znaczy nie można doładowywać baterii w między czasie. Baterie należy naładować do maksimum i następnie rozładować do maksimum i taką operacje powtórzyć jeszcze dwa razy. Czynność ta nie jest konieczna, jednakże jej wykonanie przyniesie same korzyści dla baterii i podniesie jej sprawność.
Pod pojęciem maksymalnego naładowania należy rozumieć ładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem ładowania, osiągnąć to można ładując baterię w wyłączonym telefonie lub w specjalistycznej ładowarce.
Pod pojęciem maksymalnego wyładowania baterii należy rozumieć wyładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem, Wyładowanie baterii następuje wtedy gdy telefon nie chce się już włączyć lub gdy włącza się na czas nie dłuższy niż 1 sekunda. Najlepiej wyładować baterię w specjalistycznej ładowarce ponieważ telefon nie rozładuje jej do pełna. Więcej informacji rozdział IV. Rozładowywanie (DISCHARGE).
Aktywny Użytkownik
Avatar Lukaszek9876
reputacja: 109
posty: 314
offline
16.01.09 22:17 | #1104771 | (link) | zgłoś naruszenie
Działa to na wszystkich bateriach ale Tylko przez tydzien lub dwa a potem znowu sie dzieje to samo lepiej nowa baterie kupic:) Lub zmienic telefon:))
Użytkownik
Avatar zeszyt6
reputacja: 0
posty: 83
online
20.09.17 20:38 | #3160483 | (link) | zgłoś naruszenie
Nie ma co się zastanawiać. Kup po prostu nową baterię. Zerknij na przykład na https://seltrade.pl/oryginalna-bateria-samsung-galaxy-s4-i9500-ob-sam-i9500-b600be-b600bu-ebb600be-2600mah - to nie jest kosztowna inwestycja. A na pewno potrzebna :)
Ostatnio edytował (1): zeszyt6 dnia 20.09.17 20:39
Użytkownik
Avatar zeszyt6
reputacja: 0
posty: 83
online
20.09.17 20:38 | #3160484 | (link) | zgłoś naruszenie
Nie ma co się zastanawiać. Kup po prostu nową baterię. Zerknij na przykład na https://seltrade.pl/oryginalna-bateria-samsung-galaxy-s4-i9500-ob-sam-i9500-b600be-b600bu-ebb600be-2600mah - to nie jest kosztowna inwestycja. A na pewno potrzebna :)
Ostatnio edytował (1): zeszyt6 dnia 20.09.17 20:39
AJO.pl | INDATA Software Limited Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu . Polityka prywatności Regulamin FAQ Reklama Współpraca Kontakt
login
hasło
|
Nie masz profilu? - zarejestruj się i zacznij w pełni korzystać z sieci!